+421 949 605 425
info@medicenter.sk

3D+4D fotorejuvenizácia

Medicenter s.r.o > Estetická medicína > 3D+4D fotorejuvenizácia

Najobľúbenejšia metóda celebrít, bezbolestná … Omladzuje starnúcu a slnkom poškodenú kožu, vyhladzuje jemné vrásky, zjednocuje farebný tón pokožky, odstraňuje popraskané kapiláry a zečervenanie pokožky, redukuje veľkosť pórov, zlepšuje pružnosť kože, odstraňuje pigmentové škvrny. Také sú účinky fotorejuvenizácie, fotoomladenia. Je to tiež účinný spôsob na odstránenie fľakov po akné a zlepšenie textúry pokožky na tvári, vo výstrihu alebo v iných častiach tela.

Fotorejuvenizácia je fyzikálna metóda omladenia kože. Podstatou starnutia kože sú zmeny kolagénu – bielkoviny dodávajúcej koži pevnosť. Pri starnutí sa zmenšuje objem a mechanické vlastnosti kolagénu. Koža sa tak stáva príliš natiahnutá a kompenzuje si to zriasením, prejavom čoho je vráska. Aplikovaním intenzívneho pulzného svetla na povrch kože sa v kolagéne mení svetlo na teplo a tento tepelný šok má za následok denaturáciu bielkovinovej molekuly kolagénu. Makromolekula bielkoviny sa zvlní, tým sa skráti, výsledkom čoho je napnutie kože a odstránenie vrások. Poškodený kolagén sa nahrádza novým oveľa kvalitnejším kolagénom.
Účinky fotorejuvenizácie – zlepší sa pružnosť a pevnosť kože, celkovo sa pokožka napne, jemné vrásky zmiznú, rozšírené póry sa stiahnu a pleť sa farebne zjednotí.

Od bežných laserov sa odlišuje, že používa svetlo nekoherentné, t.j. vybraný väčší rozsah vlnových dĺžok viditeľného spektra svetla a rovnomerne pôsobí aj na väčšiu plochu. Pri fotorejuvenizácii dochádza k likvidácii starého kolagénu bunkovou odpratávacou reakciou a dochádza k vzniku nového kolagénu. Zvýši sa elasticita, koža sa vypne a pleť zreteľne omladne.

Pri fotorejuvenizácii pracujeme s intenzívnym pulzným svetlom najnovšej generácie. Pri ošetrení prechádza svetlo cez kožu, pokožku pritom nepoškodzuje, a v hĺbke kože vzniká reakcia tepla s pigmentom buniek, s hemoglobínom v krvných cievkach, prehreje sa stredná vrstva kože – dermis a stimulujú bunky zodpovedné za produkciu kolagénu. Ak chceme ovplyvniť tonus pokožky (príznaky zníženia tonusu pokožky sú povädnutá pleť, jej sivastý nádych, prípadne prvé vrásky), môžeme skombinovať liečbu pulzným svetlom s využitím lasera a svetelnej terapie LED lampou, prípadne to môžeme kombinovať aj s rádiofrekvenciou. Výsledkom je sviežejšia koža s lepšou textúrou, zbavená nežiadúcich farebných nerovností. Ošetruje sa nielen tvár, ale aj krk, dekolt a ruky.

Účinky fotorejuvenizácie:

  • Pôsobí hĺbkovo a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
  • Vyrovnáva farbu pokožky a vytvára mladistvý vzhľad
  • Efektívne lieči cievne a pigmentové lézie
  • Zvyšuje napätie pokožky
  • Redukuje rozšírené póry
  • Stimuluje imunitnú reakciu kože
  • Znižuje počet zapálených vyrážok
  • Odstraňuje červeno-fialové a hnedé fľaky po vyrážkach
  • Vylepší textúru kože
  • Kompletná procedúra zahrňuje 4 až 6 zákrokov

3D fotorejuvenizácia je koncept neinvazívnej fotorejuvenizácie s rozličnými svetelnými zdrojmi: IPL, RÁDIOFREKVENČNÁ ENERGIA a 3D DIÓDOVÉ POLARIZOVANÉ LED SVETLO. Rozsah vlnových dĺžok, ktoré prenikajú do pokožky je od 560 nm do 1540 nm a viac. Môžeme ju kombinovať s botulotoxínom, s výplňovými implantátmi, s rôznymi druhmi peelingov a dermabráziou.

4D fotorejuvenizácia je nový koncept neinvazívnej fotorejuvenizácie s 4 rozličnými svetelnými zdrojmi: IPL , RÁDIOFREKVENČNÁ ENERGIA, Nd:YAG LASER alebo INFRAČERVENÝ LASER, 3D DIODOVÉ POLARIZOVANÉ SVETLO. Môžeme ju kombinovať s botulotoxínom, s výplňovými implantátmi, s rôznymi druhmi peelingov a dermabráziou.

Zaujala vás naša ponuka?

Ak vás naša ponuka oslovila, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si konzultácie telefonicky alebo osobne. Náš tím je vám k dispozícii kliknutím na tlačidlo nižšie.