+421 949 605 425
info@medicenter.sk

Nežiadúce ochlpenie

Medicenter s.r.o > Nežiadúce ochlpenie

nežiadúce ochlpenie

V poslednom desaťročí sa najefektívnejšou metódou trvalého odstránenia ochlpenia stala laserová epilácia. Princíp, na báze ktorého laser ničí – odstraňuje chlpky, sa volá selektívna fototermolýza. Znamená to, že laserový lúč reaguje s farbivom chlpku, zahreje ho na extrémne vysokú teplotu a spáli. Z takéhoto korienka (folikulu) už nový chĺpok nevyrastie. Žiadny zákrok odstraňujúci nežiaduce ochlpenie nie je úplne bezbolestný. Integrované chladenie chráni kožu pred tepelným poškodením a zvyšuje pohodlie pacienta počas zákroku. Pri laserovej fotoepilácii LightSheer ide o cielené poškodenie vlasových folikulov absorpciou svetla ošetrovacieho záblesku vo vlasovom pigmente melaníne. Svetlo sa tu mení na teplo, ktoré poškodzuje vlasový folikul v rastovej fáze. Čím väčší je rozdiel medzi farbou chlpu a farbou pokožky, tým je laserová epilácia účinnejšia.

Vlas sa z folikulu uvoľňuje a poškodený folikul stráca aj schopnosť neskoršej tvorby vlasu. Ak sa ošetrenie opakuje v 4- 8 týždenných intervaloch , postihnú sa aj také vlasové folikuly, ktoré pri predchádzajúcich ošetreniach boli v kľudových fázach, vlasy z nich nevyrastali a ošetrenie ich nepostihlo. Lekár za pomoci prístroja vyberie svetlo vhodnej vlnovej dĺžky, ktoré prenikne do hĺbky potrebnej na odstránenie nežiadúceho ochlpenia. Jednotlivé chĺpky sa odstraňujú prehriatím vlasovej cibuľky a jej následnou deštrukciou. Celá procedúra prebieha so súčasným chladením povrchovej časti kože. Po zákroku sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky ako sčervenanie pokožky, opuch v mieste osvetlenia, ktoré sa za niekoľko dní stratia. Môže dôjsť k vytvoreniu pľuzgierov alebo iným reakciám podobným ako pri popálení, ktoré sa takisto po niekoľkých dňoch zahoja a vyskytujú sa veľmi zriedkavo. Žiaducim výsledkom je trvalá redukcia nežiaduceho ochlpenia, to jest trvalé zníženie počtu chlpov v danej oblasti, a zmena ich kvality na jemné, svetlé chĺpky, ktoré už pacient vníma ako esteticky nezávadné.

Prístroj LightSheer zn. Lumenis má certifikát amerického úradu FDA, ktorý sa považuje za najvyššiu certifikačnú autoritu na svete, že daný prístroj dokáže trvale odstrániť nežiadúce ochlpenie.

Odporúča sa 4 – 6 ošetrení na danú lokalitu.

Nadmerné ochlpenie