+421 949 605 425
info@medicenter.sk

Rádiofrekvenčná liposukcia

Medicenter s.r.o > Rádiofrekvenčná liposukcia

Rádiofrekvenčná liposukcia

Je najstaršou metódou používanou v oblasti estetickej medicíny pre ošetrenie problémových partií, akými sú ovisnuté bruško, pomarančová koža na nohách čí vrásky na tvári. Počas vývoja týchto prístrojov sa postupne prechádzalo od využitia monopolárnych hlavíc v chirurgii, cez bipolárne až k najmodernejším tripolárnym systémom. Výhodou rádiofrekvencie je okamžitá reakcia pacienta na ošetrenie a dlhotrvajúce účinky.

1. Indikácie – vyhladenie vrások, vypnutie pleti, odstránenie dvojitej brady, vypnutie dekoltu, rozpúšťanie tukov, vyhladenie pomarančovej kože, formovanie postavy, liečba celulitídy (všetky typy) zmiernenie strií, napnutie ochabnutej kože po schudnutí, pri jej nadmernom uvoľnení, spevnenie pokožky

2. Aplikácie

  • tvár
  • krk
  • dekolt
  • boky
  • zadok
  • stehná
  • brucho

3. Princíp – Rádiofrekvenčná technológia funguje na princípe prehriatia tkaniva na požadovanú teplotu a toto teplo vyvoláva požadovaný efekt ošetrenia. Prístrojové rozpúšťanie tukových buniek v tkanive prebieha pri ošetrení iba ak je cieľová bunka zohriata na teplotu 48° C. Pri tejto teplote dochádza k postupnému skvapalneniu tukovej bunky a jej následnému vyplaveniu lymfatickými cestami von z tela pomocou pečene a obličiek. Toto prináša požadovaný efekt odstránenia tukových buniek a zmenšeniu objemu ošetrovanej partie. Odvod rozpustených tukových buniek z tela je v maximálnej možnej miere podporený lymfatickou masážou, ktorá urýchľuje lymfatický obeh.

radiofrekvenčná liposikciaPrincíp rozpúšťania tukových buniek  –  Nedostatok kolagénových vlákien v tkanive spôsobuje jej nerovnosť a nerovnomerné rozloženie týchto vlákien má za následok vytvorenie postupných priehlbín – vrások či pomarančovej kože. Kolagén je možné stimulovať v tele pomocou pôsobenia tepla a mikroprúdov, ktoré pomáhajú tieto vlákna regenerovať a znásobiť ich počet až desaťnásobne. Prvý efekt ošetrenia je vypnutie pokožky na tvári, dekolte či na nohách – toto predstavuje okamžitý efekt ošetrenia – v nasledujúcich dňoch dochádza k obnove vlákien – obnova kolagénových vlákien je dlhodobý proces trvajúci cca 3 týždne. Odporúča sa 6 ošetrení v týždňových intervaloch. Vhodné kombinovať s lymfodrenážou alebo Cellu M6 Integral.

radiofrekvenčná liposikcia