+421 949 605 425
info@medicenter.sk

4D fotorejuvenizácia

Medicenter s.r.o > 4D fotorejuvenizácia

4D fotorejuvenizácia je nový koncept neinvazívnej fotorejuvenizácie s 4 rozličnými svetelnými zdrojmi:

 1. IPL
 2. RÁDIOFREKVENČNÁ ENERGIA
 3. Nd:YAG LASER alebo INFRAČERVENÝ LASER
 4. 3D DIODOVÉ POLARIZOVANÉ SVETLO

Môžeme ju kombinovať s botulotoxínom, s výplňovými implantátmi, s rôznymi druhmi peelingov a dermabráziou.

Najobľúbenejšia metóda celebrít, bezbolestná … Omladzuje starnúcu a slnkom poškodenú kožu, vyhladzuje jemné vrásky, zjednocuje farebný tón pokožky, odstraňuje popraskané kapiláry a zečervenanie pokožky, redukuje veľkosť pórov, zlepšuje pružnosť kože, odstraňuje pigmentové škvrny. Také sú účinky fotorejuvenizácie, fotoomladenia. Je to tiež účinný spôsob na odstránenie fľakov po akné a zlepšenie textúry pokožky na tvári, vo výstrihu alebo v iných častiach tela.

Fotorejuvenizácia je fyzikálna metóda omladenia kože. Podstatou starnutia kože sú zmeny kolagénu – bielkoviny dodávajúcej koži pevnosť. Pri starnutí sa zmenšuje objem a mechanické vlastnosti kolagénu. Koža sa tak stáva príliš natiahnutá a kompenzuje si to zriasením, prejavom čoho je vráska. aplikovaného intenzívneho pulzného svetla na povrch kože sa v kolagéne mení na teplo a tento tepelný šok má za následok denaturáciu bielkovinovej molekuly kolagénu. Makromolekula bielkoviny sa zvlní, tým sa skráti, výsledkom čoho je napnutie kože a odstránenie vrások. Poškodený kolagén sa nahrádza novým oveľa kvalitnejším kolagénom.
Účinky fotorejuvenizácie – zlepší sa pružnosť a pevnosť kože, celkovo sa pokožka napne, jemné vrásky zmiznú, rozšírené póry sa stiahnu a pleť sa farebne zjednotí.

Od bežných laserov sa odlišuje, že používa svetlo nekoherentné, t.j. vybraný väčší rozsah vlnových dĺžok viditeľného spektra svetla a rovnomerne pôsobí aj na väčšiu plochu. Pri fotorejuvenizácii dochádza k likvidácii starého kolagénu bunkovou odpratávacou reakciou a dochádza k vzniku nového kolagénu. Zvýši sa elasticita, koža sa vypne a pleť zreteľne omladne.

Pri fotorejuvenizácii pracujeme s intenzívnym pulzným svetlom najnovšej generácie. Pri ošetrení prechádza svetlo cez kožu, pokožku pritom nepoškodzuje, a v hĺbke kože vzniká reakcia tepla s pigmentom buniek, s hemoglobínom v krvných cievkach, prehreje sa stredná vrstva kože – dermis a stimulujú bunky zodpovedné za produkciu kolagénu. Ak chceme ovplyvniť tonus pokožky (príznaky zníženia tonusu pokožky sú povädnutá pleť, jej sivastý nádych, prípadne prvé vrásky), môžeme skombinovať liečbu pulzným svetlom s využitím lasera a svetelnej terapie LED lampou, prípadne to môžeme kombinovať aj s rádiofrekvenciou. Výsledkom je sviežejšia koža s lepšou textúrou, zbavená nežiadúcich farebných nerovností. Ošetruje sa nielen tvár, ale aj krk, dekolt a ruky.

Účinky fotorejuvenizácie:

 • Pôsobí hĺbkovo a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
 • Vyrovnáva farbu pokožky a vytvára mladistvý vzhľad
 • Efektívne lieči cievne a pigmentové lézie
 • Zvyšuje napätie pokožky
 • Redukuje rozšírené póry
 • Stimuluje imunitnú reakciu kože
 • Znižuje počet zapálených vyrážok
 • Odstraňuje červeno-fialové a hnedé fľaky po vyrážkach
 • Vylepší textúru kože
 • Kompletná procedúra zahrňuje 4 až 6 zákrokov
4D fotorejuvenizácia

Zaujala vás naša ponuka?

Ak vás naša ponuka oslovila, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si konzultácie telefonicky alebo osobne. Náš tím je vám k dispozícii kliknutím na tlačidlo nižšie.