+421 949 605 425
info@medicenter.sk

Diamantová dermabrázia

Medicenter s.r.o > Estetická medicína > Diamantová dermabrázia

Diamantová dermabrázia

Je malá procedúra pri ktorej je pokožka vystavená pôsobeniu kryštálov za účelom odstránenia vrchnej vrstvy kože, hlavne odumretých kožných buniek. Tiež podporuje produkciu nových kožných buniek v bazálnej, najhlbšej vrstve kože. Táto procedúra tiež stimuluje tvorbu kolagénu, hĺbkovo prečistí póry, čím pozitívne pôsobí na štruktúru a vzhľad pokožky. Mikrodermabrázia je neinvazívna metóda na celkové vylepšenie vzhľadu kože pre tých, ktorí nepotrebujú laserovú ani chemickú metódu.

Patrí k menej agresívnym metódam zlepšenia vzhľadu pleti. Je to dermatologická terapeutická metóda určená na odstránenie povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, ktorá súčasne podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky. Výsledkom je neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti, stimulácia kolagénnej siete spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu.

S najväčším záujmom o tento zákrok sa stretávame u osôb

  • s ľahšími formami akné
  • jazvičky po akné
  • mastnejším typom pleti
  • rozšírenými pórmi
  • drobnými jazvičkami
  • míliami (tzv.krupičky)
  • či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciami.

V posledne uvedenom prípade sa zákrok veľmi úspešne kombinuje s fotorejuvenizáciou IPL. Kombinovaná liečba s pulzným svetlom druhej generácie sa robí v jednom sedení, prípadne v oddelených sedeniach podľa typu problému, pokožky, o čom samozrejme rozhoduje lekár. Najnovšou indikáciou kombinovanej liečby sa stala liečba akné.

Kúra pozostáva zo 4- 6 pravidelne sa opakujúcich sedení v 2-týždenných intervaloch.

Diamantová dermabrázia

Zaujala vás naša ponuka?

Ak vás naša ponuka oslovila, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si konzultácie telefonicky alebo osobne. Náš tím je vám k dispozícii kliknutím na tlačidlo nižšie.