+421 949 605 425
info@medicenter.sk

Nadmerné potenie

Medicenter s.r.o > Nadmerné potenie

Botulotoxin

APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU NA ODSTRÁNENIE NADMERNÉHO POTENIA

Botulotoxín sa úspešne používa aj na liečbu nadmerného potenia v oblasti dlaní, podpažia a stupají nôh. Prípravok sa aplikuje do podkožia postihnutej oblasti tenkou ihlou. Princípom účinku je zabránenie prevodu vzruchov z nervových vlákien na potné žľazy. Účinok nastupuje za 3 až 10 dní. Trvanie je 10 – 12 mesiacov. Kedy nie je možné zákrok vykonať? Ak má klient alergiu na niektorú zložku prípravku,v prípade tehotenstva, kojenia, nervovosvalového ochorenia (Myastenia gravis, Lambert Eaton syndróm), poruchy zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu, užívania niektorých liekov (aminoglykozidové antibiotiká, spektinomycín, myorelaxanciá, lokálne anestetiká, nesteridé antireumatiká, antikoagulanciá, blokátory kalciových kanálov, antimalariká, sukcinylcholín, tubocurarin, inhibítory cholinerázy).

Možné nežiaduce účinky:

Opuch v okolí vpichu, svrbenie, modrina v mieste vpichu, bolestivosť pri zákroku, prechodne znížená svalová sila (aplikácia do dlaní). V ojedinelých prípadoch sa efekt nerozvinie (prítomnosť protilátok v organizme proti BTX typu A).

Odporúčania po zákroku:

Po zákroku je nevyhnutné dodržať nasledovné pravidlá:  Nemasírovať miesto aplikácie, v deň zákroku ošetrenú lokalitu oplachovať iba vodou 2 – 3 dni po zákroku v oblasti podpazuší sa odporúča nosiť bavlnenú bielizeň.

Zaujala vás naša ponuka?

Ak vás naša ponuka oslovila, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si konzultácie telefonicky alebo osobne. Náš tím je vám k dispozícii kliknutím na tlačidlo nižšie.