+421 949 605 425
info@medicenter.sk

Ultrazvuková liposukcia

Medicenter s.r.o > Ultrazvuková liposukcia

Ultrazvuková liposukcia

Bezbolestná neinvazívna liposukcia na nezvratné odstránenie lokálneho tuku. Unikátna technológia pracuje so širokým rozpätím ultrazvukovej frekvencie. U každého klienta individuálnym nastavením intenzity a frekvencie ultrazvuku dosiahneme tzv.RDC – rezonančný dynamický efekt kavitácie. Kavitácia znamená, že nízkofrekvenčné ultrazvukové vlny vytvárajú v tukovom tkanive tzv.mikrobubliny, ktoré prasknú, alebo sa tlakom okolitého tkaniva zrútia do stredu. Tým sa uvoľní energia a vytvorený tlak spôsobí prasknutie steny tukovej bunky a jej následné zničenie. Uvoľnený obsah a zvyšky rozrušených buniek telo zlikviduje a cestou lymfatického systému sa dostávajú do pečene. Krvnými riečišťami sa následne vylučujú z tela.

Vysoko energetický a vysoko zaostrený ultrazvuk naozaj dokáže neinvazívne zbaviť  telo nepríjemných zásob tuku. Pri zákroku ležíte pohodlne na lôžku a ultrazvuk v rukách odborníka vám pod kožou rozbíja tukové bunky. Výsledkom 4 – 6 sedení je pekne tvarovaná postava bez tukových vankúšikov. Jedná sa o lekársku, nie kozmetickú technológiu. Absorpciou ultrazvukových vĺn sa dosahuje rozrušenie tkaniva presne tam, kde je ultrazvuk namierený – zaostrený. V ohnisku ultrazvuku pacient pociťuje len príjemné teplo. Podobná technológia sa už viac rokov používa na liečbu rakoviny prostaty, najnovšie aj pri odstraňovaní nádorov pečene alebo mozgu. V našom centre využívame túto technológiu na rozrušovanie tukových buniek. Frekvencia ultrazvuku je vybratá tak, aby zachytávala iba to, na čo je nastavená. V našom prípade – membrány tukových buniek. Nezachytí žiadne väzivové vlákna, nervy, cievky.

Tuku sa zbavujete pohodlne – poležiačky. Pacient cíti iba jemné teplo na ošetrovaných miestach. Zákrok trvá maximálne hodinu, opakuje sa v týždňových intervaloch. Počas nich rozbité tukové bunky organizmus odstráni. Aplikácia sa dá absolvovať bez ohľadu na ročné obdobie a bez akéhokoľvek obmedzenia následných aktivít. Odpadá nosenie špeciálnej liposukčnej bielizne i absencia v práci. Metóda sa využíva aj na zjemnenie prípadných nerovností po chirurgickej liposukcii.

Pôsobenie zákroku sa zdvojnásobí kombináciou s laserovou liposukciou alebo prístrojom Velashape. Na dosiahnutie dobrého efektu je potrebných 4-6 sedení 1x do týždňa. Absolvovanie zákroku nijak neobmedzuje, klient aj tesne po jeho skončení môže vykonávať všetky aktivity.

Ultrazvukova liposukcia